Nekajminutna zatemnitev prinesla za točko previsok poraz

V šestem od osmih kol ženske jadranske superlige so vodilne košarkarice Cinkarne gostovale pri drugouvrščeni Budućnosti. Črnogorske so tekmo dobile z odločilnim nizom 18:0 in tako je vprašanje prvega položaja pred zaključnim turnirjem najboljših štirih ekip ostalo odprto.

Po začetnih 9:2 so Celjanke ujele priključek, tako da sta bili ekipi skupaj do začetnega dela druge četrtine. V 15. in 18. minuti je “Prihodnost” vodila za 9 točk, ob polčasu pa je bilo na semaforju nizkih 26:11.

Cinkarnarke so se v dvorani, kjer so prejšnje leto osvojile naslov regionalnih prvakinj, po glavnem odmoru prebudile in v 26. minuti prešle v vodstvo. Po treh četrtinah sta bili ekipi izenačeni na 38. V štirih minutah zadnjega kvartala je Podgoričankam uspela serija 18 točk, gostujoče zasedbe pa nista prebudili niti dve minuti odmora trenerja Damirja Grgića. Celjanke so razliko zmanjšale šele tik ob koncu tekme, končni izid pa je postavila 16-letna gostujoča igralka Ksenija Mitrić.

Na prvi medsebojni tekmi je za 8 točk zmagala celjska ekipa, tako da so Črnogorke v medsebojni primerjavi sedaj boljše in si v zadnjih dveh tekmah ne smejo več privoščiti spodrsljaja.

Budućnost Bemax : Cinkarna Celje 59:50 (12:10, 14:11, 12:17, 21:12)