Neptunovci hitri v Kranju; v BIH zastopali slovenske barve in stali na stopničkah

Po zimskem tekmovalnem premoru je bil v soboto in nedeljo v gorenjski prestolnici mednarodni plavalni miting Pingvinček 2017. Udeležilo se ga je tudi 21 Neptunovih plavalcev, skupno pa je na tekmovanju sodelovalo 494 plavalcev iz 14 držav.

Na tekmovanje so tokrat modri odšli plavat daljše razdalje. Prav vsi so odplavali svoje osebne rekorde, skupno pa so osvojili 14 medalj:

Sebastjan Jug – zlata na 200 m prosto, srebrna na 200 m mešano, zlata na 400 m prosto;
Gašper Pevec – zlata na 200 m prsno, bronasta na 400 m prosto;
Laura Knez – bronasta na 200 m prosto, bronasta na 200 m mešano, srebrna na 400 m prosto in  bronasta na 200 m hrbtno;
Izabela Pakiž Rumpf – srebrna na 200 m prsno in zlata na 200 m hrbtno;
Arne Kovačič – bronasta na 100 m delfin;
Staša Jezovšek Špiljar – bronasta na 400 m prosto in bronasta na 100 m prsno.

§ §

plavanje_banja_luka_marec_2017Danes se je končal tudi četveroboj v Banja Luki, katerega so se v okviru reprezentance Slovenije udeležili tudi Anemari Košak, Iza Vodenik, Mitja Horvat in trener Martin Karlin.

Na srečanju reprezentanc Srbije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Slovenije je dva dni tekmovalo 267 najboljših plavalcev kadetske, mladinske in članske kategorije  omenjenih držav.

Slovenija je v ekipnem točkovanju zasedla 1. mesto. K ekipnemu točkovanju so s svojimi odličnimi nastopi pripomogli tudi neptunovi plavalci. Modri so zasedli naslednja mesta:

ANEMARI KOŠAK: 1. na 50 m prosto, 3. na 100 m prosto, 1. s štafeto 4 x 100 m prosto, 2. s štafeto 4 x 100 m prosto/mix, 4. na 100 m hrbtno, 5. na 50 m delfin.

IZA VODENIK: 2. na 50 m delfin, 4. na 100 m delfin.

MITJA HORVAT: 3. na 200 m prosto, 3. na 400 m prosto, 3. na 1500 m prosto.