Belorusi nadigrali pivovarje v zadnji tretjini tekme

Celjski rokometaši so odigrali uvodno domačo tekmo v SEHA ligi, na tribunah Zlatoroga pa jih je spodbujalo (le) nekaj več kot tisoč ljubiteljev lepljive žoge.

Gostitelji so uvodoma povedli in bili v prednosti do 4:3, ko je zadel Jan Jurečič. Do 27. minute so imeli pobudo Belorusi, takrat pa je Branko Vujović izenačil, Luka Mitrović pa je postavil rezultat polčasa 15:14.

V 36. minuti je Daniel Dujšebajev zadel za 18:17, nakar je sledil prebrat s strani gostov, ki so do konca tekme razliko povišali na pet golov.

Celje Pivovarna Laško : Meškov Brest 24:29 (15:14)

Celje Pivovarna LaškoLesjak 6 obramb, Panjtar 1 obramba, Dobaj; Vujović 1, Jurečič 4, Malus 1, Razgor 3/2, Suholežnik 1, Mitrović 3, Kodrin, Makuc, Anić, Dujšebajev 5, Mlakar 6, Bećiri, Ocvirk; trener Tamše

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/4

Meškov Brest: Pešić 14/2 obramb, Mijatović; Kulak, Škurinski 5, Yurinok, Nikulenkau 6, Stojković 5, Šumak, Vukić, Prodanović 1, Horak, Razgor, Djordjić 8, Šajlovič 3, Astrašapkin 1; trener: Bebeško

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 0/0

Branko Tamše: »Čestitke Meškovu za današnjo zmago. Skozi celotno srečanje nismo dobro igrali v nobenem elementu rokometne igre. Ne v obrambi, ne v napadu, prehodu v napad, nasprotni napadi, v vseh elementih nismo bili na nivoju. Kljub temu smo bili ob polčasu za zadetek spredaj in v drugem delu sem pričakoval našo boljšo predstavo, a se to ni zgodilo, oziroma je bil nasprotnik veliko boljši in je danes zasluženo zmagal.”