Celjani bolje od pričakovanj; cinkarnarke z novo stotico

V sedmi od 10 tekem prvoligaških kvalifikacij so igralci Celja v Podčetrtku doživeli še sedmi poraz, a so bili proti zasedbi Term Olimia dolgo povsem enakovredni.

Gostitelji, ki še imajo možnosti za preboj v višji tekmovalni rang so začeli po načrtih in si sredi uvodne četrtine nabrali 10 točk prednosti, kolikor je bila razlika tudi ob koncu te periode. Celjani, ki so igrali brez kapetana Tadeja Koštomaja, so v drugi četrtini počasi zmanjševali zaostanek in v 20. minuti prišli na 45:43. Polčas je s košem za domače zaključil Patrik Tabak, ki je tik pred metom nerodno stopil, a kljub temu zadel, s tem pa je tudi končal tekmo..

Po začetku drugega polčasa je razlika v korist domačih začela naraščati, najvišja pa je bila v 25. minuti, ko je najboljši strelec tekme, Jure Štruc, z eno od svojih sedmih trojk povišal na 62:47. Takrat je gostujoči center Ilija Zolotić prejel tehnično napako, ko je zavpil na soigralca, kar se je kasneje odrazilo na bolj angažirani igri varovancev Robija Ribežla, ki je pred leti sicer igral tudi obsotelski klub. Tretja četrtina se je končala z izenačenjem na 64, Celjani pa so v 32. minuti vodili za pet točk, kar jim je uspelo ponoviti dvakrat. V 35. minuti so domači vendarle znova prevzeli vodstvo in kmalu ušli na 9 točk prednosti, do konca pa se gostje niso več zmogli resneje približati.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : CELJE 93:87 (31:21, 16:22, 17:21, 29:23)
Tomažič 25, Grušovnik 22, Teršek 14, …

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka: “Ekipi sta bili v napadu zelo razpoloženi, kar pomeni, da je bila tekma dobra za gledalce, hkrati pa kaže na slabo obrambo. Igrali smo s premalo energije, kar so gosti izkoristili in nam skozi celotno srečanje povzročali težave. V drugem polčasu smo se zbrali, odigrali boljše in prišli do zmage. Čestitam mojim fantom za zmago in Celjanom za dobro ter korektno igro.”

Robi Ribežl, trener Celja: “Odigrali smo dobro tekmo. Na žalost smo bili v ključnih momentih premalo zbrani oziroma imeli premalo moči. Ne glede na končni rezultat, smo lahko s prikazanim skozi celotno srečanje zadovoljni.”