Celjani izgubili tudi v Skopju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 14. krogu lige SEHA doživeli že tretji zaporedni poraz po reprezentančnem premoru. Od njih je bil prepričljivo boljši aktualni evropski prvak.

Celjani so s porazom zdrsnili na četrto mesto, kjer sedaj dve točki zaostajajo za Meškov Brestom.

Celjski rokometaši so po reprezentančnem premoru nanizali že tretji zaporedni poraz. Po tem, ko so doma doživeli visoka poraza proti Zagrebi in PSG-ju, jih je na gostovanju, v 14. krogu lige SEHA, visoko premagal še aktualni evropski prvak Vardar.

Celjani so tekmo sicer začeli obetavno in povedli, nato pa začeli nizati napake in domači so nanizali delni izid 10:3 ter že v 20. minuti vodili za šest golov (11:5). Poleg napak, je Celjane v obup spravljal tudi vratar Vardarja Milić. Na krilih njegovih obramb so rokometaši Vardarja na odmor odšli s kar desetimi goli razlike (20:10).

Tudi drugi del so Celjani ponovno začeli bolje in takoj na začetku naredili delni izid 4:0, toda nato ponovno padli v igri ter po seriji napak Vardarju dopustili, da se je v 10. minuti drugega polčasa ponovno odlepil za 10 golov.

Zmagovalec je bil odločen. Do konca tekme so Celjani poraz zgolj nekoliko ublažili in izgubili z osmimi goli razlike (35:27).

Pri Celjanih se je podobno, kot na prejšnjih dveh tekmah, najbolj izkazal Borut Mačkovšek, ki je dosegel kar 11 zadetkov, za domače pa jih je 7 dal Dibirov.

Rokometaše Celja Pivovarne Laško sedaj čaka še eno zelo zahtevno gostovanje. V soboto gostujejo v Kielcah na tekmi Lige prvakov, Poljake pa so v Zlatorogu ugnali. Teden dni kasneje pa se liga prvakov vrača v Celje, 24. februarja bo tukaj gostoval danski Aalborg, kjer bodo celjski rokometaši iskali nove točke, seveda pa imajo podobne želje že za tekmo na Poljskem.

HC Vardar : RK Celje Pivovarna Laško   35:27 (20:10)

Dvorana Jane Sandanski, 500 gledalcev, sodnika: Pavičević, Ražnatović (SRB)

HC Vardar: Šterbik, Milić 14/2 obramb, 1 zadetek, Gjorgjeski 1 obramba; Stoilov, Popovski 6, Kristopans 3, Ferreira 2, Maqueda 3, Abutović, Canellas 3, Cindrić 2, Dibirov 7/3, Shishkarev 2, Borozan, Vojvodić 2, Marsenić 4; trener: Gonzalez Guiterez Raul

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 3/5; Rdeči karton: Ferreira 3×2 min (48.min)

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 4 obrambe, Panjtar 6/1 obramb; Vujović, Jurečič 2, Malus, Suholežnik 2, Marguč, Grošelj 3, Sliškovič, Kodrin 2, Makuc, Anić 2, Dujshebaev 3, Mačkovšek 11, Mlakar 2, Bećiri; trener Branko Tamše

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 0/3