Celjani neuspešno naskakovali Triglav; ženska reprezentanca v GCC v sredo; v moški reprezentanci Dimec in Lapornik

Celjskim košarkarjem v drugoligaški konkurenci, kljub visokim ciljem, ne gre najbolje. V soboto so gostili ekipo iz Kranja, za moštvo Robija Ribežla pa ni igral center Matej Krušič.

Prvi šok je bil na vrsti že na začetku, ko so Gorenjci povedli za 0:8. Razlika se je vnovič povišala sredi druge četrtine, ko so gostje vodili že za 24 točk.

Celjanom je sredi tretje četrtine uspelo priti na 11 točk zaostanka, ob koncu te periode pa na 9.

V 34. minuti je bilo na semaforju 70:73, tri minute pred koncem pa so gostitelji prvič povedli. V končnici so gostje reagirali veliko bolje in prišli do zmage.

CELJE : ECE TRIGLAV 82:91 (16:25, 16:26, 28:18, 22:22)
Zolotić 26 (11 skokov), Koštomaj 17 (10 podaj), Ejup 11, …

§ § §

Slovenska ženska košarkarska rezprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo visoko zmagala v Romuniji, naslednjo domačo tekmo pa bo v sredo gostilo Celje. Tekma se bo v dvorani Gimnazije Celje – Center začela ob 20.15, kamor pa vstop tokrat ne bo prost.

ROMUNIJA : SLOVENIJA 59:80 (25:18, 12:29, 9:26, 13:7)

Lisec 26 (5 skokov), Barič (7 podaj) in Evans (5 skokov) po 15, …

§ § §

Na seznamu moške reprezentance za kvalifikacije na svetovno prvenstvo sta med 14 imeni tudi košarkarja s Celjskega. To sta Žiga Dimec, član Krke, in Lašpan Miha Lapornik, trenutno član Zlatoroga. Naše območje ima tudi fizioterapevta, in sicer Celjana Luko Mirnika.