Celjani predčasno do 21. naslova državnih prvakov

Celjski rokometaši so kolo pred koncem končnice za prvaka prišli do zmage, s katero so osvojili že 21. naslov državnih prvakov.

V Novem mestu so se gostitelji, pri katerih igra tudi Jan Jurečič, ki se bo pivovarjem pridružil v novi sezoni, upirali do 27. minute, ko je bil izid izenačen na 14. Celjani so do konca prvega polčasa ušli na štiri gole prednosti.

V drugem delu je celjski stroj najbolj zamlel med 34. in 42. minuto, ko so varovanci Branka Tamšeta dosegli delni izid 0:9. Najvišja razlika na tekmi je znašla 13 zadetkov. Najbolj učinkovit za serijske državne prvake je bil kapetan Luka Žvižej, ki je nasprotnega vratarja ugnal devetkrat, Urban Lesjak pa je za rumeno-modre zbral kar 20 obramb.

MRK Krka : RK Celje Pivovarna Laško 26:38 (14:18)

MRK Krka: Nunčič 2 obrambi, Tomič, Brajer 2 obrambi; Rašo 6/1, Jurečič 3, Lavrič 5, Didovič 1, Okleščen, Furdi, Pršina, Jakše 2, Udovč 2/1, Rašo D. 1, Bezgovšek, Klobčar, trener: Mirko Skoko

Izključitve:  2 min, 7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 20 obramb, Gajić; Malus 1, Babarskas, Janc 7, Razgor, Suholežnik 3, Marguč 3/1, Grošelj 2, Zarabec 3, Kodrin 2, Makuc, Mačkovšek 3, Mlakar 3, Žvižej 9/2, Bećiri 2; trener: Branko Tamše

6 MRK KRKA 9 0 1 8 240 297 -57 29
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

V petek, 2. junija, bo ob 20.00 na sporedu še zadnje dejanje aktualne sezone, v dvorani Zlatorog pa bo gostovalo Gorenje.

*foto: RK Celje Pivovarna Laško