Celjani prekinili serijo neporaženosti Domžal

Nogometaši Celja so v 29. krogu slovenske prve lige v nogometu doma, pred maloštevilnimi navijači, premagali Domžale z 2:1.

S tem so prekinili neporaženost domžalskega moštva, ki je izgubilo prvič po lanskem 28. oktobru in jih obenem oddaljili od boja za naslov prvaka.

Celjani so se s tokratno zmago prebili na četrto mesto lestvice.

Tekma v Celju je ponudila izjemno zanimivo srečanje. Domžalčani, ki so že kmalu na začetku tekme ostali brez Senijada Ibričića, so tekmo začeli bolje in v 25. minuti zatresli celjsko vratnico. Toda že v 29. minuti so jih Celjani umirili z doseženim zadetkom. S fantastičnim strelom iz razdalje je gostitelje v vodstvo popeljal Rudi Požeg Vancaš. Proti koncu polčasa je sledil nov izjemen gol z razdalje, ko je v 41. minuti s pravim projektilom domače v vodstvo z 2:0 popeljal Lovro Cvek. To je bil tudi rezultat polčasa.

Tudi v drugem polčasu so Celjani začeli agresivneje in imeli nekaj lepih priložnosti za zvišanje izida. Toda tokrat so prvi zadeli Domžalčani. V 65. minuti je gol dosegel Amaro Shamar Nicholson. Za tem so celjski nogometaši ponovno pritisnili in v 84. minuti bi Roki Štraus, že ob prvem dotiku z žogo, skoraj matiral domžalskega vratarja.

Domžalčani so v zadnjih minutah vse moči usmerili v napad tako, da smo do zadnjih sekund spremljali infarktno končnico. Celjani so uspeli zadržati prednost in dosegli veliko zmago ter se prebili na četrto mesto na lestvici. Gostujoči vratar Ajdin Mulalić je na koncu prejel tudi rdeč karton, saj je globoko proti sredini igrišča zaustavil Juicija Lupeto.

Celjski nogometaši bodo v četrtek, 3. maja, gostovali v Novi Gorici (16.00), zatem prihodnjo nedeljo v Celje prihaja Aluminij (19.00).

Celje – Domžale 2:1 (2:0)

Strelci: 1:0 – Požeg Vancaš (29. min), 2:0 – Cvek (41. min), 2:1 – Nicholson (65. min).