Mariborčani prekinili zmagoviti niz Celjanov na štajerskih derbijih

Štajerski derbi je postregel z velikim številom golov, na koncu pa so se svoje prve zmage v spomladanskem delu prvenstva veselili domačini Mariborčani, ki so s 3:2 premagali Celjane.

Celje ostaja na petem mestu lestvice. V sredo jih čaka povratna pokalna tekma z Olimpijo.

Danes je bil na sporedu 26. krog slovenske nogometne prve lige v katerem sta se na že devetdesetem štajerskem derbiju v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Celje. Celje, ki je dobilo zadnje štiri obračune z Mariborom, je tokrat moralo priznati premoč Mariborčanom.

Derbi je postregel s petimi goli, svoje prve spomladanske zmage pa so se po ogorčenem boju veselili Mariborčani. Ti so že na začetku tekme vse moči usmerili v napad in želeli hitro povesti, kar jim je v 16. minuti tudi uspelo preko Luke Zahovića. Celjani so v naslednjih minutah nekako vzpostavili ravnotežje in v 25. minuti izenačili. Rumeno-modri so izpeljali izvrstno akcijo, ki jo je z golom kronal Rudi Požeg Vancaš. Že nekaj minut kasneje je spet zagrozil Zahović, ki je zadel vratnico in napovedal, da je to njegov dan. V 42. minuti bi Celjani skoraj izenačili, vendar je mariborski vratar Jasmin Handanović ubranil strel Dušanu Stojinoviču, ki se je sam znašel pred mariborskimi vrati. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 1:1.

V drugem polčasu se je tekma razživela in gostitelji so v 50. minuti preko razpoloženega Zahovića, ki je v mrežo spravil odbitek, ponovno povedli. Celjani so po prejetem zadetku pritisnili in iskali izenačenje vendar so bili v zaključkih akcije nekonkretni. V 70. minuti je ponovno udaril Zahović, ki je dosegel hat-trick. V 89. minuti je Jucie Lupeta z zmanjšanje zaostanka na 3:2 poskrbel za dramatično končnico, a se rezultat do konca 90. štajerskega derbija ni več spremenil.

Celjsko moštvo vse misli sedaj usmerja k pokalnemu tekmovanju. V sredo bo na povratni tekmi polfinala Pokala Slovenije gostilo ljubljansko Olimpijo, ki ima iz prve tekme minimalno prednost (2:1).

MARIBOR – CELJE 3:2 (1:1)
3.500; Zahović 16., 49., 69.; Požeg Vancaš 25., Lupeta 89.

Maribor: Handanović, Viler, Šuler, Ivković, Milec, Pihler, Cretu, Hotić (90. /Ahmedi), Tavares (77./Mešanović), Kramarič, Zahović (81./Mlakar).

Celje: Jurhar, Brecl, Stojinović, Džinić, Vidmajer (72./Andrejašič), Pišek, Cvek (88./Predragović), Kerin (46./Pungaršek), Pečnik, Požeg Vancaš, Lupeta.