Celjani spomladanski del začeli s porazom

Celjani spomladanskega dela prve nogometne lige niso začeli najbolje. Po enakovrednem boju z drugouvrščeno Olimpijo so izgubili v zadnjih sekundah tekme.

Celjane naslednjo soboto čaka še ena težka tekma v gosteh proti tretjeuvrščenim Domžalam.

Z 19. krogom se je začel spomladanski del nogometnega prvenstva. Celjani so za uvod gostovali pri ljubljanski Olimpiji in doživeli poraz v zadnjih sekundah tekme, ki je potekala pri -7 stopinjah celzija. Vsi zadetki so padli v zadnjih desetih minutah tekme. Bilo je 2:1 za Olimpijo.

Celjani so tekmo začeli zelo dobro saj so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Dvakrat so celo zadeli prečko. Najprej že v 4. minuti, ko je Rudi Požeg Vancaš zadel prečko s strelom z več kot 20 metrov, v 16. minuti pa je prečko zadel še Dušan Stojinović. Tudi Olimpija je nekajkrat zapretila. Še najbližje zadetku je bil v 28. minuti Issah Abass, ko je zadel vratnico.

V drugem polčasu je bil slika podobno. Obe moštvi sta si priigrali nekaj priložnosti, a zadetkov ni bilo. Vse do 85. minute, ko je z leve strani podal Stefan Savić, Abass pa je povsem neoviran zadel z glavo. Že tri minute kasneje so odgovorili Celjani, ko je iz bližine zadel Lupeta.

Kazalo je, da se bo tekma končala brez zmagovalca, ko so v četrti minuti sodnikovega podaljška Celjani naredili prekršek. Da Silva Alves je izvedel prosti strel z razdalje 20. metrov in mojstrsko zadel tik pred zadnjim sodnikovim piskom.

Olimpija se je z zmago približala vodilnemu Mariboru na eno točko zaostanka. Maribor je doma namreč zgolj remiziral z Aluminijem.

Celjane naslednja tekma čaka v soboto 3. marca, ko bodo gostovali pri Domžalah, ki s tekmo manj na lestvici držijo tretje mesto, ki še vodi v evropo. Celjani za njimi zaostajajo 7 točk.

Olimpija – Celje 2:1 (0:0)