Celjani tokrat zdržali

Celjski košarkarji so po dveh tesnih porazih v okviru drugoligaškega tekmovanja končno prišli do zmage, to pa jim je uspelo proti zasedbi iz Škofje Loke.

Po izenačenem začetku so gostje v prvi četrtini povedli za pet točk, a je domača zasedba do konca prvega kvartala, ki je postregel s kar 51 točkami znova prevzela pobudo. V drugi četrtini je bilo doseženih pol manj točk, a so Celjani svojo prednos povišali tudi na 14 točk, ob polčasu pa vodili za 12.

Gostje so se ob koncu tretje četrtine uspeli približati na pet točk, a jim bližje ni uspelo priti. Vseeno zmaga ekipe Robija Ribežla ni bila samoumevna, saj je bilo še v 38. minuti 71:66. Do konca so bili Celjani zbrani pri prostih metih in se ne koncu veselili zmage.

CELJE : LTH CASTINGS 76:68 (27:24, 17:8, 14:21, 18:15)

Koštomaj 18 točk (10 skokov), Krušič 13, Zolotić 13, Grušovnik 11, Ejup 10, …

MESARIJA PRUNK SEŽANA : LJUBLJANA 71:60
PORTOROŽ : PLAMA PUR 74:79
ECE TRIGLAV : GROSUPLJE 88:87
PARKLJI : KONJICE 103:71
BRINOX MEDVODE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 53:60