Celjani ulovili visok zaostanek, a v “nori” tekmi ostali le s točko

Celjski košarkarji so se včeraj odpravili v Belo krajino, kjer so v Črnomlju odigralo zaostalo tekmo 2. kola. Gostitelji so bili v prvem polčasu izjemno razpoloženi in zadeli kar 10 trojk izmed 16 poskusov. Domača prednost je bila najvišja ob polčasu, in sicer 23 točk. Ekipa Jerneja Kobaleta, ki je v drugi četrtini dosegla le 11 točk, se je v drugem polčasu odločila zaigrati drugače in do konca tretje četrtine zaostanek zmanjšala na 9 točk.

V zadnji četrtini Celjanim ni šlo tako dobro od rok, saj so domači še tri minute do konca vodili 75:64. V dveh minutah in pol je gostom uspela serija 0:10! Četrt minute pred koncem je prišlo do izenačenja na 76. Po minuti odmora so imeli zadnjo akcijo Črnomaljci, ki so preko 43-letnega Aleša Kunca za zmago zadeli ob zadnjem zvoku sirene.

Kolpa Črnomelj : Celje 78:76 (27:19, 26:11, 14:28, 11:18)