Celjani v tretjem poskusu uspešni

Celjski nogometaši so v tretjem kolu prvoligaškega odigrali prvo domačo tekmo, skupaj z nasprotniki iz Nove Gorice, pa so bili pred to tekmo še brez točke, kar je za obe zasedbi pomenilo precejšen pritisk.

Že v tretji minuti je Jucie Lupeta nevarno ogrozil goriška vrata. V 11. minuti so nevarno zapretili gostje, ki bi lahko kaj več iztržili še v 40. minuti, sicer pa je prvi polčas postregel z malo zanimivimi akcijami.

Drugi del se je začel bolj dinamično, dober položaj za strel pa sta iskali obe ekipi. V 55. minuti je prišlo do prelomne sictuacije, ko je Rudi Požeg Vancaš oddal žogo na desno stran kazenskega prostora do Lupete, ta jo je po tleh poslal v petmetrski prostor, kjer je do nje prišel Lovro Cvek in jo zabil v mrežo za celjsko vodstvo z 1:0. V nadaljevanju so imeli več od igre Primorci, vendar domači vratar ni imel resnejših posredovanj.

CELJE – GORICA 1:0 (0:0)
Strelec: 1:0 Cvek (55.).
Celje: Rozman, Travner, Kelhar, Džinić, Brecl, Žinko, Cvek (od 81. Kesić), Pišek, Dangubić (od 90. Šušnjara), Požeg Vancaš, Lupeta (od 88. Šauperl).
Gorica: Sorčan, Celcer, Lipušček, Kavčič, Gregorič, Kolenc (od 62. Filipović), Grudina, Žigon, Kapić, Marinič (od 65. Humar), Osuji (od 84. Nagode).

10. Gorica 3 0 0 3 0

V petek, 4. avgusta, Celjani gostujejo v Kidričevem, tekma pa se bo začela ob 18.00.