Celjani v Zlatorogu iztržili le točko; mesninarke z Dolenjske s prazno košaro

Celjski rokometaši so v tekmi SEHA lige proti hrvaškim podprvakom na koncu iztržili točko, ob poškodovanem trojcu  Mačkovšek, Mitrović, Mlakar pa so pred tekmo ostali še brez Dujšebajeva, ki si je zvil gleženj.

Domači so imeli v prvem polčasu pobudo in dvakrat vodili za tri gole, tik pred iztekom prvega dela pa so gostje ujeli priključek.

Kmalu po začetku drugega polčasa je bil izključen domači vratar Urban Lesjak, ki sicer ni imel najbolj uspešnega dne. Kljub vsemu so domači uspeli držati pobudo, po vodstvu gostiteljev za dva gola, pa je Slavoncem uspel preobrat na 20:22. Celjani so kmalu izenačili na 23. Gostje so 39 sekund pred zadnjim znakom sireni izenačili na 27. Celjani niso izkoristili zadnjega napada, tako da sta si ekipi razdelili po točko.

Celje Pivovarna Laško : Nexe Našice 27:27 (12:12)

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 4/1 obrambe, Panjtar 6 obramb, 1 zadetek, Dobaj; Vujović 3, Jurečič 2, Malus 2, Razgor 4, Suholežnik 1, Marguč 7/4, Grošelj, Žabič, Kodrin 2, Makuc, Anić, Bećiri 5; trener Branko Tamše

Izključitve: 10 min, rdeči karton: Lesjak 35. min,  7-metrovke: 4/4

RK Nexe: Poljak, Pilipović 9 obramb; Šipić 3, Koncul 1, Eter, Mrđenović, Barišić-Jaman 7, Mičević, Sršen 4, Buvinić 5/2, Greganić, Jelinić 2, Rotim, Lavrič 2, Tomić 3, Vulić; trener: Hrvoje Horvat

10. Vojvodina 6 1 0 5 141 : 183 3

Celjani konec tedna potujejo na sever Nemčije, kjer jih v nedeljo čaka tekma s THW Kielom, kaj kmalu pa bo sledil povratni obračun, sa ta nemška ekipa v Celje prihaja 19. 11.

§ § §

V tekmi 7. kola 1. A državne rokometne lige so celjske rokometašice gostovale pri dotlej še neporaženi vrsti Krke, ki je to ostala tudi po tekmi.

Gostiteljice so v dvorani v Stopičah v prvem polčasu imele pobudo in vodile za največ tri gole, kolikor je bila razlika tudi ob polčasu.

Gostje so v 36. minuti uspele izenačiti, potem pa sta bili ekipi kar nekaj časa skupaj. V sami končnici so Dolenjke uspele pobegniti za štiri gole, pri čemur je veliko pripomogla Alja Vrček, ki je do lanske sezone igrala v Celju, saj je v zadnjih šestih minutah dosegla vse tri svoje zadetke.

V celjskem taboru so po tekmi zapisali: “V pravi rokometni poslastici nam je v ključnih trenutkih popustila zbranost in ko nam je tudi sreča obrnila hrbet, je to tako kvalitetna ekipa kot je Krka znala kaznovati.”

KRKA : Z’DEŽELE 27:25 (14:11)