Celjani visoko izgubili proti Zagrebu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Zlatorogu doživeli enega izmed najvišjih porazov proti večnemu tekmecu iz Zagreba.

V nedeljo v Zlatorog prihaja sloviti PSG z bratoma Karabatić na čelu.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se je po več kot enomesečnem premoru vrnili na sceno. Toda uvodna tekma po premoru je celjanom prinesla visok domači poraz proti Zagrebu. V 13. krogu lige SEHA jih je v Zlatorogu s sedmimi goli razlike premagal PPD Zagreb in se na lestvici prebil pred Celjane. Bilo je 23:30.

Celjani so srečanje sicer začeli vzpodbudno, saj so še v polovici prvega polčasa imeli dva gola prednosti (7:5). Nato pa je sledil razpad sistema. Celjska obramba je razpadla, Zagrebu pa je posledično uspel delni izid 8:1. Tako je v 25. minuti povedel za 5 golov (8:13). Do konca polčasa pa so Zagrebčani razliko še povečali in na odmor odšli s sedmimi goli prednosti (12:19).

Tudi v drugem polčasu si Celjani niso opomogli in niti enkrat niso ogrozili visokega vodstva Zagrebčanov. Najnižji zaostanek je bil šest golov. Zagrebčani so vmes sicer povedli tudi že za devet. To je bil tudi eden izmed najvišjih celjskih porazov proti večnemu tekmecu. Najvišji sega v leto 2009, ko so Celjani v Ligi prvakov v Zagrebu izgubili 13 golov (31:18).

Eden redkih razpoloženih v celjski vrsti je bil Borut Mačkovšek, ki je dosegel sedem zadetkov. V zagrebškem moštvu pa je, poleg Pavlovića (8), Horvata (7) in Vuglača (7), v golu blestel tudi slovenski reprezentant Urh Kastelic.

V nedeljo, 11. 2. 2018, v Celje prihaja sloviti PSG z bratoma Karabatić in drugimi zvezdniki. Sledi namreč tudi nadaljevanje lige prvakov.

Liga Seha, 13. krog

CELJE PIVOVARNA LAŠKO – ZAGREB 23:30 (12:19)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar, Vujović, Jurečič 2, Malus 3, Razgor, Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj 2, Slišković 1, Kodrin 1, Anić, Dušebajev, Mačkovšek 7, Mlakar 1, Bećiri 4.

Zagreb:
 Jović, Kastelic, Mrakovčić, Božić Pavletić, Kontrec, Vori 1, Marković, Horvat 7 (3), Šušnja, J. Valčić 2, T. Valčić, Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 7, Bičanić 4, Pavlović 8.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 0/2, Zagreb 3/3; Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2, Zagreb 4 minute.