Celjankam proti Sarajevčankam znova uspel preobrat

Dva dni pred zaključnim turnirjem pokala članic so celjske košarkarice v okviru superlige WABA gostovale v Sarajevu, kjer je tekma potekala po zelo podobnem receptu kot srečanje pred mesecem dni v knežjem mestu.

Tekmo so bolje odprle aktualne slovenske državne prvakinje, ki so po prvi četrtini vodile s štirimi točkami prednosti. V drugem desetminutju je povsem prevladovale gostiteljice, ki so si pred polčasom priigrale osem točk prednosti.

Tudi uvodne minute drugega polčasa niso tekle po željah ekipe Damirja Grgića. Prednost Sarajevčank je v 24. minuti zrasla na 15 točk, do konca tretjega dela tekme pa je uspelo Celjankam zaostanek zmanjšati na 6 točk.

Gostiteljice so bile v legendarni Skenderiji v prednosti vse do zadnjih treh minut, nato pa sta za veliki preobrat poskrbeli Annamaria Prezelj in Shante Evans. Tekmo so Celjanke zaključile z delnim izidom 1:8 in osvojile nov par točk.

Play Off Ultra : Athlete Celje 82:88 (17:21, 32:20, 17:19, 16:28)

Evans 29 (18 skokov), Prezelj 28, Friškovec 13, …