Celjanke brez težav v Konjicah, fantje niso uspeli presenetiti Jagode in ostalih

Aktualne državne prvakinje so na gostovanju v Slovenskih Konjicah brez večjih težav prišle do prve zmage v drugem delu tekmovanja oz ligi za prvakinje.

Prednost Celjank je že po prvi četrtini znašala 13 točk, nato pa je iz minute v minuto rasla. V zadnji četrtini so gostje vodile že s 40 točkami prednosti, do konca pa je Konjičankam uspelo razliko znižati na 32.

Pri Celjankah so se med strelke vpisale prav vse košarkarice, ki so stopile na parket.

Konjice : Athlete Celje 47:79 (10:23, 15:23, 6:15, 16:18)
 Slonjšak 13, Prezelj 12, Stefanoski 11, …

6. Janina 1/10 12

Na dan žena bodo Celjanke igrale zadnjo tekmo druge dela WABA lige, in sicer v 1.100 kilometrov oddaljeni Stari Zagori.

§ §

Celjski košarkarji so v 17. kolu 2. SKL gostili neporaženo Ilirijo, kjer igrata kalibra kot sta Goran Jagodnik in Jasmin Hukić.

Gostje, ki bodo naslednjo sezono igrali v prvi ligi, so začeli bolje in povedli za osem točk, v drugi četrtini pa je njihova prednost štirikrat znašala 13 točk.

Celjanom se je sredi tretje četrtine dvakrat uspelo približati na štiri točke, na začetku zadnje četrtine pa trikrat na tri točke zaostanka. Najbližje gostom so bili varovanci Jerneja Kobaleta v 36. minuti, ko je bilo 65:67, a so do konca gostje prevladali z 2:9.

Celje : Ilirija 67:76 (18:22, 19:24, 17:13, 13:17)
Koštomaj 14 (10 skokov), Požin 13, Udrih (9 skokov) in Perger po 10, …

KOLPA ČRNOMELJ : KONJICE 74:60
PLAMA PUR : ELEKTRA ŠOŠTANJ 82:90
AKK BRANIK MARIBOR : LJUBLJANA 75:59
GROSUPLJE : MESARIJA PRUNK 64:61
ECE TRIGLAV : PARKLJI 91:80