Celjanke čakajo derbi, fantje sedaj še bližje kvalifikacijam za prvo ligo

Celjske košarkarice so v državnem prvenstvu dosegle 12. zmago, gostje iz Ljubljane pa so odpor nudile četrtino in pol.

CINKARNA CELJE : AKSON ILIRIJA 85:43 (26:20, 27:12, 17:6, 15:5)

8. Domžale 0/12 12

Do konca rednega dela ostajata še dve koli, zanimivo pa bo prihodnjo soboto, ko bo v dvorani GCC ob 17.00 derbi s Triglavom. Še pred tem bo Cinkarna v okviru jadranske lige gostovala pri beograjski Crveni zvezdi.

§

Celjski košarkarski drugoligaš je v Kranju vpisal tretjo zaporedno zmago, ob porazu Parkljev v Podčetrtku pa je ekipa trenerja Robija Ribežla na mestu, ki vodi v kvalifikacije za prvo ligo po številu zmag ujela četrte Parklje.

Na prvem srečanju v Celju so zmagali Kranjčani, tokrat pa je bil načrt ekipe iz knežjega mesta drugačen. Že po dobrih petih minutah je Celje vodilo z dvomestno razliko. Triglav je v uvodu v drugo četrtino zaostanek spremenil v vodstvo za tri točke, potem pa je gostom uspela serija 12 točk. Ob polčasu je bilo na semaforju 38:45.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Celje povedlo za 16 točk. Gorenjci so v nekaj minutah znižali zaostanek na 9, do konca tretje periode pa so gostje znova pobegnili, in sicer na 15 točk. V zadnjih 10 minutah je prednost Celjanov še bolj narasla, največ na 29 točk. Ob svojem prvem nastopu je za goste odlično igral Timotej Cuk.

ECE TRIGLAV : CELJE 66:93 (17:23, 21:22, 18:26, 10:22)
Krušič 22, Grušovnik 18 (11 skokov), Cuk 14, Ejup in Koštomaj po 11, …

PARKLJI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:82

LJUBLJANA : LTH CASTINGS 92:94 *po podaljšku

MESARIJA PRUNK SEŽANA : PLAMA PUR 66:47

PORTOROŽ : KONJICE 79:74

BRINOX MEDVODE : GROSUPLJE (sreda)