Celjanke na premor brez “kiksa”; Ribežlovi izgubili pomembno tekmo, a upanje za 1. ligo še ostaja

Pred reprezentančnim premorom so celjske košarkarice odigrale še zadnjo tekmo prvega dela državnega prvenstva in vpisale še 14. zmago.

KONJICE : CINKARNA CELJE 61:85 (16:25, 18:17, 11:21, 16:22)
Marić 18, Ocvirk 15, Stefanoski 14, Delić A. 12, …

Stojan Fink, trener Konjic: “Zadovoljen.”

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: “Zaslužena zmaga mojih deklet. Moji ekipi čestitam za zmago, Konjičankam pa za požrtvovalno igro.”

8. Domžale 0/14 14

V soboto, 10. februarja, bo v Gimnaziji Celje – Center tekma kvalifikacij za evropsko prvenstvo med Slovenijo in Francijo (17.00), v sredo, 14. februarja pa še z Romunijo (18.00).

§

Tri tekme pred koncem rednega dela 2. slovenske košarkarske lige so Celjani še vedno na 5. mestu, saj so izgubili pri neposrednih tekmecih v Ljubljani. Na srečo je spodrsnilo tudi zasedbi iz Škofje Loke, ki so jo Celjani v medsebojnih tekmah dvakrat ugnali.

V tekmi pri Parkljih so Celjani začeli bolje in v prvi četrtini dvakrat vodili za 9 točk. Gostje so v 13. minuti povedli za 14, a so domači v 18. minuti prišli na 42:47. Do konca prvega polčasa je bila pobuda na celjski strani, na glavni odmor pa so gostje nesli 11 točk zaloge.

Še na polovici tretje četrtine je gostujoča zasedba vodila za 9 točk, potem pa je Parkljem uspel preobrat in minimalno vodstvo. Domači so imeli v zadnji četrtini pobudo, ki so jo gostje preko Amarja Ejupa dobro minuto pred koncem s trojko za 88:85 ogrozili. Tričetrt minute do konca je na tri točke zaostanka znižal tudi Matej Krušič, vendar je bila zmaga na koncu nedosegljiva.

PARKLJI : CELJE 93:87 (23:30, 22:26, 24:13, 24:18)
Krušič 24, Grušovnik 15 (10 skokov), Cuk 14, Koštomaj 13, …

12. Ljubljana 4/15 23

V sredo, 7. februarja, je ob 20.00 na sporedu domača tekma s Portorožem. Sledita še gostujoča tekma v Sežani in domača z Ljubljano.