Celjanke na Ptuju dolgo čakale na odprta vrata

Celjske rokometašice so v predzadnji tekmi rednega dela državnega prvenstva gostovale na Ptuju, kjer so želele nadaljevati niz neporaženosti, dolg kar osem tekem.

V najstarejše slovensko mesto so Celjanke odpotovale v najmočnejši zasedbi, a je predzadnja ekipa z lestvice v prvem polčasu nudila odličen odpor. Gostje so največ vodile za dva gola, ob polčasu pa je njihova prednost po zadetku kapetanke Katarine Regner znašal najmanjšo možno razliko.

Tudi v drugem polčasu mesninarkam nikakor ni bilo lahko. Ptujčanke so v 36. minuti povedle z 19:17, ko pa so pobudo prevzele Celjanke, je najboljša domača strelka, Barbara Borovčak, ki je dosegla 10 golov, v 50. minuti poskrbela za izenačenje na 23. Takrat je gostiteljicam zmanjakalo moči, Celjanke pa končno upravičile svoj položaj na lestvici. Največkrat je nasprotno mrežo zatresla Lara Hrnčič.

S to zmago si je ekipa iz knežjega mesta zagotovila mesto v končnici, kjer bodo sodelovale najboljše štire ekipe.

PTUJ : Z’DEŽELE 25:31 (13:14)
Hrnčič 9, Čerenjak in Regner 6, Pišek 5, Vrček 3, Kodele 2, …

10 ŠD JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – KOZINA 17 1 0 16 333 516 -183 2
V zadnji tekmi rednega dela bodo Celjanke v petek, 16. marca, ob 19.00 gostile Krim, in sicer v dvorani Golovec.