Celjanke prepustile jadransko krono Črnogorkam

Po polfinalnem uspehu s Crveno zvezdo so celjske košarkarice na zaključnem turnirju jadranske lige danes igrale finale s prvakinjami Črne gore, podgoriško Budućnostjo.

V bolgarski Montani so Črnogorke začele z vodstvom 4:7, a je zasedba Damirja Grgića odgovorila s serijo 7 točk. V začetku druge četrtine je Budućnost znova prešla v manjše vodstvo, ki so ga Celjanke v 17. minuti s trojko kapetanke Larise Ocvirk za 26:24 začasno prekinile. Budućnost je do konca polčasa dosegla delnih 2:10 in na glavni odmor odšla s prednostjo 28:34.

Cinkarna je drugi polčas začela poletno in kmalu je bil izid izenačen na 34, potem pa so nasprotnice do konca tretje periode vzdrževale manjšo prednost.

Celjanke so v novo vodstvo prešle 6 minut pred koncem, a so nasprotnice v dveh minutah ob pomoči treh trojk dosegle serijo 12 točk in povedle 55:65. Še 88 sekund do konca je Budućnost vodila za 10, a so vztrajne Celjanke pol minute pred koncem znižale na 68:70. Do konca so Črnogorke dosegle še točko, celjska Američanka Oderah Chidom pa z metom za tri točke ni uspela izsiliti podaljška.

Dodajmo, da so Celjanke dobile skok s 34:20.

Cinkarna Celje : Budućnost Bemax 68:71 (14:12, 14:22, 17:15, 23:22)

Slonjšak 18, Ocvirk 17, Chidom 12, …

Celjankam sedaj preostaja le še sodelovanje v državnem prvenstvu, kjer so trenutno na vodilnem položaju.

*foto: ŽKKCC