Celjanke s +55 z Mariborčankami; Parklji boljši od moške vrste

Celjske košarkarice so odigrale drugo tekmo v ligi za prvakinje, ki je služila kot strelska priprava na zaključni turnir jadranske lige.

Grgićeve so začele s 6:0, čez nekaj minut pa so gostje s serijo sedmih točk povedle z 10:14. Odsihmal so vajeti igre prevzele gostiteljice, ki so igrale z vsemi najboljšimi igralkami in razliko višale iz minute v minuto.

Athlete Celje : Maribor 109:54 (20:16, 26:9, 27:12, 36:17)
Evans 22, Slonjšak 18, Prezelj in Krošelj po 18, Gwashawanhu 17, …

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “V prvi četrtini smo slabo reagirali na igro Mariborčank, potem pa smo stvari postavili na svoje mesto. Čestitke moji ekipi za zmago in ekipi Maribora za dobro predstavo.”

6. Janina 6/10 22

V sredo, 15. marca, Celjanke gostujejo pri Iliriji. V soboto, 18. marca, bo celjska vrsta v polfinalu WABA lige v Podgorici igrala z bolgarsko Montano. Drugi polfinalni par je Budućnost : Beroe Stara Zagora.

§ §

Celjski košarkarji so imeli na tekmi 18. kola 2. SKL v Ljubljani na začetku nekaj pobude, a so v drugi polovici prve četrtine vodstvo prevzeli Parklji. Gostitelji so ob polčasu vodili za 16 točk, glavnino prednosti pa so nabrali v izteku druge četrtine.

Sredi tretje četrtine so domači preko razpoloženega Željka Zagorca (skupaj 27 točk) povedli za 26 točk, Celjani pa so se najbolj približali prav ob koncu tekme.

Parklji : Celje 94:81 (25:21, 26:14, 23:21, 20:25)