Celjanke potrdile prvo mesto pred končnico

Zadnja tekma pred polfinalom končnice v ženski košarkarski ligi je bila termin za obračun najboljših ekip iz rednega dela tekmovanja. Celjanke so tako gostile svoje tradicionalne rivalke iz Kranja.

Po začetnih 8:0 so triglavanke hitro ujele priključek in izenačile na 10. Gostje so imele v začetku druge četrtine rahlo pobudo in vodile 19:24, potem pa so nekoliko bolje nadaljevale domače punce in polčas dobile s 33:30.

V tretji četrtini sta bili ekipi še bolj izenačeni, po koncu 30. minute pa sta ju ločili samo dve točki. V 37. minuti je Athlete povedel za šest točk. Kranjčanke so se minuto in pol približale na tri, do konca pa so zadele zgolj Celjanke, in sicer prvi strelki Shante Evans ter Annamaria Prezelj, ki sta razliko povišali na osem.

To je bila tretja zmaga Celjank v štirih ligaških dvobojih s Triglavom v tej sezoni.

ATHLETE CELJE : TRIGLAV 65:57 (14:14, 19:16, 15:16, 17:11)
Evans 21, Prezelj 15, Marić 12, Friškovec 10, …

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitam svojim igralkam za zmago in Triglavu za dobro predstavo. Spremljali smo pravo prvenstveno tekmo, na kateri bi lahko zmagala ena ali druga ekipa. Tokrat smo bili mi srečnejši. Mislim, da je to srečanje dobra popotnica pred morebitnim finalom državnega prvenstva.”

Bojan Lazić, trener Triglava: “Videli smo precej izenačeno tekmo, z lepimi potezami na obeh straneh. Čestitam ekipi Athlete Celja za zasluženo zmago.”

6. Janina 2/18 22

V polfinalu končnice, ki se igra na dve zmagi, bodo Celjanke igrale s Konjicami. Prva tekma bo v Celju v ponedeljek, 17. aprila, ob 20.00.