Celjanke so se oddolžile Crveni zvezdi

Celjske košarkarice so v tekmi predzadnjega kola superlige ženskega jadranskega tekmovanja gostile beograjsko Crveno zvezdo, s katero so v Beogradu pred časom izgubile. Tokrat so cinkarnarke vodilni ekipi srbskega prvenstva vrnile z obrestmi.

Celjanke so začele ofenzivno in kmalu povedle z 9:2, a so gostje kmalu vzpostavile ravnotežje in s serijo 8 točk prešle v manjše vodstvo. Ekipi sta bili večji del druge četrtine poravnani, pri zvezdašicah pa se je v 15. minuti poškodovala njihova najboljša strelka Jelena Jovanović, ki je do tedaj vpisala 11 točk. V izteku prvega polčasa so gostiteljice na krilih dveh od petih trojk kapetanke Larise Ocvirk zbežale na 7 točk prednosti.

Po glavnem odmoru se je gostujoča zasedba dvakrat približala na dve točki zaostanka, a to domače ekipe ni zmedlo, tako da je je po 30 minutah celjska prednost znašala 8 točk.

V zadnjem kvartalu so varovanke Damirja Grgića stopile na plin in dve minuti do konca vodile že z 21 točkami. Če ne bi nekaj težkih metov zadele tudi gostje, bi bila razlika še dosti višja. Nerešljiva uganka za rdeče-bele je bila Američanka Oderah Chidom, ki je tako kot kapetanka Celjank dosegla 21 točk.

Cinkarna Celje : Crvena zvezda 80 : 63 (15:16, 22:14, 21:20, 22:13)

Chidom in Ocvirk 21, Friškovec in Krošelj 12, …