Celjanke stežka ulovile Bolgarke, ki so v zadnjem trenutku ujele zmago za vrh jadranske lige

Celjske košarkarice so v 4. kolu superlige ženskega jadranskega tekmovanja gostile bolgarsko vrsto Beroe iz Stare Zagore, s katero so si pred tekmo delile vrh lestvice. Gostujoča zasedba si je zmago zagotovila v zadnjem trenutku tekme, in sicer s trojko od table.

Ambiciozna ekipa iz juga Bolgarije je v Celje prišla brez najboljše strelke Monique Reid, vseeno pa je imela trenerka Tatjana Gateva na razpolago še tri Američanke in kar pet igralk starih 30 let ali več.

Začetno četrtino so rahlo prednost vzdrževale gostje, ki so največ vodile za štiri točke. Še bolj izenačena je bila druga četrtina. Po treh izenačenjih so Bolgarke povedle 22:24, potem pa se izid nekaj minut ni spremenil. Domače igralke nikakor niso uspele zadeti, tudi iz najbolj ugodnih položajev. Ob koncu polčasa je prednost gostij narasla na šest točk.

Kljub trudu se v tretji četrtini Celjanke niso uspele približati na manj kot tri točke zaostanka. S serijo 0:7 so Bolgarke v 28. minuti prvič povedle z dvomestno prednostjo.

Vse skupaj je postalo kritično v 34. minuti, ko je Athlete zaostal 13 točk. Po minuti odmora so varovanke Damirja Grgića s serijo sedmih točk več kot razpolovile zaostanek. Trajalo je še nekaj minut, da so Celjanke zares prišle blizu in v 39. minuti naposled izenačile. Zornica Kostova je s trojko povedla Bolgarke v novo vodstvo, Shante Evans pa je zadele tri od štirih prostih metov in devet sekund pred koncem izenačila na 64. Kostova se je tik pred iztekom igralnega časa odločila za met z razdalje, žoga pa se je od table odbila skozi obroč za veliko bolgarsko slavje.

Athlete Celje : Beroe 64:67 (16:18, 11:15, 14:17, 23:17)

Slonjšak 22 (11 skokov), Prezelj 18, Evans 15, …

8. Play Off Ultra 3/6 12

Celjanke bodo naslednjo tekmo igrale v sredo, 15. februarja, ko bodo v slovenskem derbiju WABA lige gostile kranjski Triglav. Tekma se bo začela ob 18.00.zarja-celje-polsi-klik-2016