Celjanke superligo začele z zmago v Bolgariji

Celjske košarkarice so na prvi tekmi superlige ženskega jadranskega tekmovanja gostovale v bolgarski Stari Zagori in prišle do pomembne zmage.

Ekipi sta bili v prvi četrtini dokaj izenačeni, v drugi pa so Bolgarke z uvodno serijo 9 točk prevzele pobudo in največ vodile za 8. Ob polčasu so cinkarnarke zaostajele s 34:28.

V tretji četrtini so gostiteljice večino časa ohranjale priigrano razliko, ob koncu tega obdobja pa so Celjanke ujele priključek, tako da sta ekipi zadnjih 10 minut začeli izenačeni na 44.

Gostujoča zasedba je z boljšo igro nadaljevala tudi v zadnji četrtini in po 33 minutah vodila za 7 točk. Tri minute pred koncem so Celjanke vodile za 8, minuto do konca pa 9, česar domače v končnici niso mogle nadoknaditi.

Celjanke so del zmage pridelale s trojkami, saj so jih zadele 10, domače pa le tri.

Beroe : Cinkarna Celje 60:67 (19:22, 15:6, 10:16, 16:23)

Slonjšak 17 (10 skokov), Marić 16, N. Delić 13, Friškovec 10, …