Celjanke uspešne v generalki za Partizan; fantje zaman lovili Kraševce

Celjske košarkarice so v pričakovanju sredine tekme s Partizanom odigrale srečanje domačega prvenstva, v Mariboru pa so preizkušnjo opravile dobro.

MARIBOR : CINKARNA CELJE 60:106 (18:26, 15:29, 12:30, 15:21)
Gwashavanhu 26 (11 skokov), Slonjšak 18, Ocvirk in Marić po 14, A. Delić 13, Friškovec 10, …

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: “Dobra igra mojih varovank. Želim si, da bi s tako željo in koncentracijo odigrali tudi sredino tekmo proti Partizanu.”

§ §

Celjski košarkarji so v okviru 2. slovenske košarkarske lige gostili Sežance, ki odkrito merijo na vrh lestvice. Gostje so bolje začeli in v prvi četrtini največ vodili za 7 točk, po 10 minutah pa za 6. V 13. minuti so domači uspeli izenačiti, do konca prvega polčasa pa sta bili ekipi izenačeni.

Kraševci so imeli v tretji četrtini pobudo in znova največ povedli za 7 točk, a je Matic Grušovnik v 30. minuti znižal na 62:65. Gostje so v začetku zadnjega kvartala pobegnili na 11 točk, česar domači niso zmogli zaustaviti niti z minuto odmora. Tričetrt minute pred koncej je Amar Ejup zadel za 84:88, gostje pa so zgrešili prosta meta. Žal so Celjani potem zapravili napad in tudi možnoti za dve točki.

CELJE : MESARIJA PRUNK SEŽANA 84:90 (14:20, 25:21, 23:24, 22:25)