Celjanke v Bolgariji rezervirano

V zadnjem kolu superlige ženske jadranske košarkarske lige je celjska zasedba gostovala v več kot 1.100 kilometrov oddaljeni Stari Zagori v Bolgariji, kjer je doživela visok poraz.

Dasiravno so gostje nastopile brez Američanke Evans so v tekmo vstopile uspešno in povedle s 6:13. Gostiteljice so v nekaj minutah izenačile in prvo četrtino dobile za šest točk. Bolgarska vrsta je prevladovala vso drugo četrtino in počasi višala prednost, vse do 15 točk, kolikor je bila razlika ob polčasu.

Do polovice tretje četrtine so Celjanke držale korak, saj se razlika ni spremenila, potem pa je do konca 30. minute narasla na 22 toč. Tudi v zadnjem kvartalu se razmerje moči na igrišču ni spremenilo.

Annamaria Prezelj je v 18 minutah dosegla le štiri točke in tako izgubila mesto najboljše strelke lige. Izkazala se je 15-letna Ksenija Mitrić, ki je v 31 minutah vpisala 12 točk.

Beroe : Athlete Celje 93:60 (24:18, 24:15, 20:13, 25:14)

Mitrić in Stefanoski 12, Slonjšak 10, Ocvirk 9, …