Celjanke v derbiju “Jadrana” do pomembne zmage; fantje z zmago po 2 podaljških obudili upe na 1. ligo

Celjske košarkarice so v derbiju vrha ženske jadranske lige gostile podgoriško Budućnost in na domačem prizorišču osvojile pomembno zmago za uvrstitev na zaključni turnir.

V prvi četrtini sta bili ekipi precej izenačeni, pri Celjankah pa ni šlo od rok glavni strelki Ivi Slonjšak. Gostje iz Črne gore so v 13. minuti pobegnile na 7 točk, a so jih domače takoj ujele, v tekmi podobnih serij pa so gostje z novo vezano sedmico v 16. minuti povedle 22:29. Še večja serija je potem uspela cinkarnarkam, saj so zaporedoma zadele 10 točk in to vse v režiji Ive Slonjšak. V drugi četrtini je pod obročem uspešno igrala tudi Andrea Marić.

Tretja četrtina je bila najbolj izenačena izmed vseh, rezultat pa je bil v tem obdobju trikrat izenačen. Celjanke so v prvi polovici zadnjega kvartala dosegle delni izid 10:0. V zadnjih minutah gostjam niso dovolile, da pridejo bližje kot na 7 točk, tako da je številno občinstvo spremljalo rezultatsko mirno končnico.

Cinkarna Celje : Budućnost Bemax 59:51 (13:16, 19:16, 13:14, 14:5)

Slonjšak 20 (11 skokov) točk, Friškovec 10, …

8. Medvescak 1/6 8

Naslednjo sredo Celjanke gostujejo pri beograjski Crveni zvezdi.

§

2. SKL

Košarkarji Celja so na gostovanje k letos odličnim Škofjeločanom odšli z vedenjem, da bi jih poraz skoraj dokončno oddaljil od kvalifikacij za prvo ligo, kamor se uvrstijo prve štiri ekipe.

Po izjemno izenačeni prvi četrtini so v 14. minuti domači povedli za pol ducata točk, a so gostje do konca prvega polčasa uspeli ujeti priključek.

Šest točk so gostitelji povedli tudi kmalu po glavnem odmoru, Celjani pa so po daljšem času povedli v 26. minuti. Odsihmal sta bili ekipi tesno druga ob drugi do izteka rednega igralnega časa.

Podobno je bilo v prvem podaljšku, na koncu katerega je Borut Grušovnik s trojko dosegel, da sta ekipi odigrali še drugega. Vse do zadnje minute je bila minimalna pobuda na strani domačih, v začetku zadnje minute pa je Grušovnik zadel za dve točki in potem izkoristil še dodatni prosti met ter z njim postavil končni rezultat.

LTH Castings : Celje 77:78 (16:14, 12:13, 17:16, 14:16, 9:9, 9:10)

Koštomaj 20, Zolotić 19, Krušič 15, Grušovnik 14, …