Celjanke v Montani znova prekratke

Celjske košarkarice so v drugi tekmi mednarodnega regionalnega tekmovanja gostovale na severozahodu Bolgarije, in sicer v 875 kilometrov oddaljeni Montani. Podobno kot že v lanski sezoni so tudi tokrat tekmo tesno dobile gostiteljice.

Celjanke so imele manjšo prednost večino prvega polčasa. Na drugi strani je Montana vodila ves drugi polčas. Na začetku zadnje minute so domače košarkarice povedle za 7 točk. Celjanke so s trojko Ive Slonjšak tri sekunde pred koncem znižale na 80:78, vendar je bilo potem premalo časa za kaj več.

Montana 2003 : Cinkarna Celje 82:78 (15:22, 24:16, 23:18, 20:22)
N. Delić 20, Slonjšak 19, Friškovec 10, …

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: “Čestitke Montani 2003 za zmago in gostoljubje. Preveč izgubljenih žog in preslaba obramba sta glavna razloga za poraz. Enostavno smo bili premehki, premalo odločni in s preveč individualnimi napakami, da bi lahko premagali izkušeno ekipo Montane 2003.”

V soboto, 14. oktobra, se začenja slovensko državno prvenstvo. Cinkarnarke bodo v 1. kolu gostile Maribor. Mednarodna liga se nadaljuje v sredo, 18. oktobra, ko v Celje prihaja Kraljevo.