Celjanke z zmago nad Krko potrdile 3. mesto

zrk celje krka 2016
Jasmina Pišek je bila nezgrešljiva; foto: Tone Hrovatič

Rokometašice Celjskih mesnin so tekmo 14. kola 1. ženske rokometne lige odigrale že sinoči in v tekmi s četrtouvrščeno ekipo iz Novega mesta še bolj utrdile visok položaj na lestvici.

Gostiteljice v dvorani Šolskega centra Celje odlično začele in povedle z 8:3, a so se Dolenjke še v prvem polčasu približale na dva zadetka zaostanka. Varovanka Rajka Begoviča so razliko ob koncu prvega polčasa povišale in znova odlično začele drugi polčas, saj so povedle z 22:15. Sledilo je obdobje, ko se je Krka približala na 23:20 in imela celo še napad. Na srečo so domača dekleta znova strnila vrste in z delnim izidom 5:0 povišale prednost na 28:20 in odločile tekmo. V zadnji četrtini igralnega časa je z desnega krila gostujočo mrežo polnila Jasmina Pišek.

Naslednja ligaška tekma Celjanke čaka 28. februarja v Mariboru.

ŽRK Celje Celjske mesnine : ŽRK Krka 31:22 (16:12)

Jasmina Pišek 8, Katarina Regner 6, Pia Hren 5, Alja Jankovič 4, Alja Vrček 4, Nikita Privšek 3, Sanja Vrček 1, Klara Hrovatič 11 obramb