Celjanke po povratku izpod Lovćena preskočile Triglav; fantje boljši od Ljubljančanov

Celjske košarkarice so po nedeljskem slavju v finalu jadranske lige v Podgorici že v sredo igrale tekmo z zadnja leta edinimi resnimi konkurentkami za vrh v Sloveniji.

Kranjčanke so povedle s 3:0, potem pa so varovanke Damirja Grgića takoj dokazale, da zmorejo tudi v tako kratkem času po velikem slavju odigrati na vrhunskem nivoju in prvo četrtino dobile za 14 točk. Ob polčasu so gostje vodile za 18 točk, s trojko pa je rezultat 14:32 postavila Larisa Ocvirk, ki je bila v drugem polčasu izključena.

V tretji četrtini so Gorenjke držale korak z državnimi prvakinjami, ki so v zaključku dopustile, da so gostiteljice precej ublažile poraz.

Triglav : Athlete Celje 48:53 (6:20, 8:12, 15:15, 19:6)
Žibert 16, Meden 9, Zdolšek, Abramovič in Seničar (5 skokov) po 6; Evans (7 skokov) in Ocvirk (8 skokov) po 15, Marić 10.

Bojan Lazić, trener Triglava: “Prvi polčas je ekipa Athlete Celja odigrala tako kot cel zaključni turnir WABA lige. Bili so na veliko višjem nivoju tako v obrambi kot v napadu. V drugem polčasu smo odigrali bolje, predvsem pa pametneje in tako uspeli razliko znižati.”

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitam svojim igralkam za dobro reakcijo in igro v prvem polčasu. V drugem delu smo igrali nepovezano in to je glavni razlog, da smo izpustili iz rok veliko razliko. Čestitam tudi košarkaricam Triglava za korektno igro.”

6. Janina 2/12 16

V sredo, 29. marca, bodo Celjanke ob 18. uri gostile Konjice.

§ §

Zadnji konec tedna so na igrišče v okviru 2. slovenske košarkarske lige stopili tudi celjski košarkarji, ki so gostili bodočega drugoligaša, ki kljub slovitemu imenu svoje tekme igra v sosednji občini Dobrova – Polhov Gradec.

Gostitelji so v prvi četrtini dvakrat vodili za sedem točk. Gostje so v 14. minuti uspeli povesti, a so polčas dobili Celjani z 39:33. Sredi tretje četrtine je domača prednost narasla na 14, gostje pa so se s serijo sedmih točk v 32. minuti približali na 60:57. Zmaga domačih ni bila ogrožena, saj so uspeli razliko nekoliko povišati in jo držati do konca.

Celje : Ljubljana 79:70 (23:19, 16:14, 21:17, 19:20)