Celjska obramba najbolj luknjičava v uvodu novega prvenstva

Celjski nogometaši so tudi v drugi preizkušnji nove sezone doživeli visok poraz. Po porazu z Olimpijo so izgubili še drugo tekmo v ljubljanski kotlini. Tokrat so bili od njih boljši varovanci Celjana Simona Rožmana.

Ekipi sta se ob Kamniški Bistrici kar dolgo tipali, saj v slabe pol ure ni bilo omembe vrednih priložnosti. Drugače je bilo v v zadnji tretjini prvega polčasa, ko so domačini po slabi reakciji celjske obrambe povedli, kmalu za tem pa povišali na 2:0 in imeli do konca prvih 45 minut še nekaj priložnosti.

Gostitelji so bili tudi v drugem polčasu tisti, ki so si ustvarjali priložnosti in v 67. minuti je bila tekma odločena, celjski vratar pa je dve minuti prej preprečil skoraj zanesljiv zadetek. Končni izid so Domžalčani postavili v zadnji minuti rednega dela tekme.

Celjani so imeli še najnevarnejšo priložnost pri začetnem izidu, ko je sprožil Filip Dangubić, sedaj pa so z daleč najslabšo razliko v golih na dnu lestvice.

Domžale : Celje 4:0 (2:0)
* Strelci: 1:0 – Pranjić 32.’, 2:0 – Žužek 36.’, 3:0 – Rom 67.’, 4:0 – Franjić 90.’.
Domžale: Milić, Klemenčič, Matjašič (od 61.’ Bizjak), Žužek (od 79.’ Žinko), Ibričić (od 70.’ Hodžić), Dobrovoljc, Balkovec, Franjić, Ožbolt, Rom, Gnezda Čerin.
Celje: Rozman, Džinić, Cvek, Travner, Pišek, Dangubić, Požeg, Vancaš, Kesić (od 81.’ Pečnik), Jazbec, Gatarić (od 46.’ Šušnjara), Lupeta (od 75.’ Šauperl).
Rumeni kartoni: Žužek, Franjić; Lupeta, Pečnik.