Celjski nogometaši ponovno poraženi

Celjski nogometaši so v 13. kolu slovenske prve lige zabeležili nov poraz. V Celju so jih premagali nogometaši Aluminija in s tem Celjane prehiteli na lestvici. Usodnih je bilo zadnjih deset minut tekme.

Celjski nogometaši po reprezentančnem premoru ne najdejo prave forme. Potem, ko jih je v prejšnjem kolu v gosteh premagala Gorica, so tokrat zabeležili domači poraz.

Celjani so sicer dobro začeli, saj jih je že v 22. minuti v vodstvo popeljal Filip Dangubić. Celjani so nadzirali potek tekme in si v prvem polčasu priigrali še nekaj velikih priložnosti. Iz ene je Dangubić dosegel še drugi zadetek vendar je sodnik precenil, da je bil zadetek dosežen iz prepovedanega položaja.

Do 80. minute je kazalo, da bodo Celjani po dolgem času prišli do zmage, kar bi bila celo prva zmaga novega trenerja Dušana Kosiča na celjski klopi, potem pa je sledil preobrat nogometašev iz Kidričevega. Najprej so zadeli iz 11-metrovke, potem ko je žoga v roko zadela Štrausa. Zadel je Verbanec. Usodo Celjanov pa je v tretji minuti sodnikovega podaljška zapečatil Rogina.

Celjani so po porazu zdrsnili na osmo mesto lestvice. Prehitel jih je ravno Aluminij.

V naslednjem 14. kolu Celjane čaka gostovanje pri Triglavu iz Kranja.

13. kolo:

Celje – Aluminij 1:2 (1:0)

Strelci: 1:0 – Dangubić (22. min), 1:1 – Vrbanec (80. min – 11m), 1:2 – Rogina (93. min)

Celje, stadion Z’dežele, gledalcev 300.

Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika Jure Praprotnik in Aleksandar Kasapović. Četrti sodnik: Mihael Antič. Delegat: Gojko Setnikar.

CELJE: Jurhar, Džinić, Žinko, Vidmajer, Šušnjara (od 52. Cvek), Pišek, Travner (od 69. Križan), Štraus (od 86. Jazbec), Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta. Trener: Dušan Kosič.

ALUMINIJ: Janžekovič, Jurčevič, Muminović, E. Mensah, Petrovič, Vrbanec, Tahiraj, Jakšić, Krajnc (od 62. Nunić), Škoflek, A. Mensah. Trener: Slobodan Grubor.