Celjski nogometaši po dolgem času do zmage v prvenstvu

Celjski nogometaši so v 14. kolu dosegli svojo tretjo zmago v prvenstvu. V gosteh so z 0:2 premagali kranjski Triglav. To je bila prva zmaga Celjanov odkar je mesto glavnega trenerja prevzel Dušan Kosić.

Celjani so pred današnjo zmago nazadnje slavili v 7. kolu doma proti Ankaranu. Tokrat so prvič v letošnjem prvenstvu slavili v gosteh, in prvič pod vodstvom novega trenerja Dušana Kosića. V Kranju so z 0:2 premagali tamkajšnji Triglav. To je bila njihova tretja zmaga v letošnji sezoni.

Že v uvodnih minutah so si Celjani ustvarili nekaj lepih priložnosti, ki pa jih niso znali realizirati. V 7. minuti bi moral sodnik pokazati na belo točko, saj so kranjski nogometaši igrali z roko, vendar je piščalka ostala nema. Sledil je nalet Celjanov vendar so bili bodisi nenatančni, bodisi jim je slavje preprečil domači vratar. Tudi gostje so poizkusili z nekaj nevarnimi napadi, vendar je bila celjska obramba vselej na mestu. Prvi polčas se je tako končal brez zadetkov.

V drugem polčasu vse do 54. minute nismo spremljali atraktivne igre, kljub temu pa je prišlo do spremembe izida. Domači so namreč s prekrškom v kazenskem prostoru zaustavili Luko Šušnjaro, zato je glavni sodnik Matej Jug pokazal na enajstmetrovko, ki jo je realiziral Luka Žinko.

Celjani so kljub vodstvu še naprej pritiskali, kar se jim je obrestovalo v 84. minuti, ko je zadel Lovro Cvek. Celjani so tako zasluženo zmagali z 0:2.

V prihodnjem kolu bo v Celju gostoval velenjski Rudar.

Podrobnosti tekme:

Triglav – Celje 0:2 (0:0)

Strelca: 0:1 – Žinko (55. min – 11m), 0:2 – Cvek (84. min).

Kranj, gledalcev 220.

Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Uroš Bensa in Alen Salkić. Dodatna pomočnika: Damir Skomina in Dejan Balažič. Četrti sodnik: Jure Praprotnik. Delegat: Janko Ponikvar.

TRIGLAV: Džafić, Podlogar (od 72. Žurga), Krcić, Robnik, Arh Česen, Poplatnik, Šmit, Zec, Suljević, Tijanić, Bukara (od 78. Majcen). Trener: Siniša Brkič.

CELJE: Jurhar, Džinić, Žinko, Vidmajer, Šušnjara (od 70. Cvek), Pišek, Travner, Brecl, Dangubić (od 92. Predragović), Lupeta (od 88. Križan), Požeg Vancaš. Trener: Dušan Kosič.