Celjski nogometaši podaljšali spomladanski niz zmag

Celjski nogometaši so dosegli tretjo zaporedno zmago v spomladanskem delu najelitnejše slovenske nogometne lige. Na domači Areni Z`dežele so premagali kranjski Triglav s 5:2.

S tem so se utrdili na petem mestu lestvice, kjer imajo enako število točk kot Rudar iz Velenja.

Nogometaši NK Celja so po porazu v prvi spomladanski tekmi proti Olimpiji nanizali tri zaporedne zmage. Danes so v 23. krogu na domačem igrišču visoko s 5:2 premagali kranjski Triglav.

Po prvem polčasu sicer ni kazalo na tako gladko zmago Celjanov, saj je bil rezultat 2:2. Celjani so sicer povedli v 17. minuti, ko je po podaji Janeza Piška zadel Nino Pungeršek. A veselje Celjanov ni trajalo dolgo, saj je že minuto kasneje zadetek za izenačenje dosegel Matej Poplatnik.

Celjani so nekaj minut zatem doživeli nov hladen tuš. V 32. minuti so namreč nogometaši Triglava povedli z 2:1. Za Krajnčane je znova zadel razpoloženi Poplatnik. Trpljenje Celjanov je v izdihljajih prvega polčasa olajšal Tilen Pečnik, ki je s strelom z glavo poskrbel, da so Celjani na odmor odšli z izenačenim rezultatom.

Tudi v drugem polčasu je bila tekma zelo izenačena, saj sta si obe moštvi priigrali kar nekaj priložnosti. Vse do 73. minute, ko se je začela ofenziva celjskih nogometašev, ki so po podaji Rudija Požega Vancaša preko Joaquima Lupete prešli v vodstvo s 3:2. Že tri minute kasneje so Celjani ponovno zadeli. Na 4:2 je vodstvo povišal Elvedin Džinić. Končni izid 5:2 pa je v 93. minuti iz protinapada postavil Fedor Predragović.

Celjane naslednja tekma čaka že v soboto, ko bo v Velenju na sporedu savinjsko-šaleški derbi.