Celjski “oklepniki” do prve medalje; srebrna tudi dekleta

Celjski hokejisti so izgubili tudi drugo finalno tekmo mednarodne lige z zagrebškim Medveščakom in tako to tekmovanje zaključujejo na drugem mestu.

To je sploh prva medalja v karkšnikoli članski konkurenci za Celjane.

V glavnem mestu Hrvaške so Celjani tik pred koncem prve tretjine preko Aljaža Ogrizka znižali na 2:1, potem pa so “medvedi” v drugi tretjini dosegli štiri zadetke in si praktično zagotovili lovoriko. V zadnjem 20-minutju je najprej na 6:2 znižal Tim Ograjenšek, v 57. minuti pa je tretji gol za goste dosegel Davor Rakanović. Minuto kasneje so domači dosegli gol za končno slavje.

Medveščak : ECE Celje 7:3 (2:1, 4:0, 1:2)

V Celju bo v nedeljo, 8. aprila, tekma članskih reprezentanc Slovenije in Hrvaške.

§

Zaključeno je državno prvenstvo pri dekletih, kjer so v prvi izvedbi sodelovala tri ženstva. Celjanke so zasedle drugo mesto, in sicer za ljubljansko Olimpijo.

hokej_celje_zenske_srebro_marec_2018

V teh dneh (31. 3. do 6. 4.) je v Mariboru svetovno prvenstvo v hokeju na ledu za ženske, divizije II v skupini A, na katerem se bodo pomerile reprezentance Avstralije, Mehike, Nizozemske, Severne Koreje in Slovenije.

Iz celjskega kluba na njem nastopajo Tjaša Povšnar, Nuša Porekar, Mojca Duh, Ana Stražar, Ana Pršina in Pia Merc.