Celjski rokometaši nadigrali Vojvodino

Celjski rokometaši so suvereno zmagali na zadnji domači tekmi v tej sezoni. V dvorani Zlatorog so premagali Vojvodino in se povzpeli na drugo mestvo lestvice v ligi SEHA.

Celjski rokometaši so se že krog prej uvrstili na zaključni turnir lige SEHA, ki bo potekal med 13. in 15. aprilom v Skopju. Z današnjo zmago je postalo jasno, da jih tam v polfinalu čaka Zagreb.

Potem, ko so si rokometaši Celja Pivovarne Laško v prešnjem krogu lige SEHA že zagotovili nastop na zaključnem turnirju, so v 17. krogu v domači dvorani Zlatorog nadigrali zadnjeuvrščeno Vojvodino. Srbsko moštvo so premagali z devetimi goli razlike (36:27).

Celjani so imeli tekmo pod nadzorom od samega začetka, zato njihova zmaga ni bila ogrožena v nobenem trenutku. V prvem polčasu so bili sicer še nekoliko zadržani, saj so ga dobili z zgolj tremi goli razlike (20:17).

V drugem polčasu so domači prestavili v višjo prestavo in povsem dotolkli novosadsko ekipo, ki jo vodi nekdanji strateg Prul, Celja Pivovarne Laško ter slovenske moške reprezentance Kasim Kamenica. Semafor je na koncu tekme kazal devet golov prednosti za Celjane (36:27).

Najboljši strelec tekme je bil Borut Mačkovšek, ki je dosegel devet golov.

Celjski rokometaši so se z zmago, po nepopolnem 17. krogu, povzpeli na drugo mesto in imajo pred tretjeuvrščenim Zagrebom, ki ima tekmo manj, točko prednosti. Sicer pa tudi osvojeno drugo mesto na lestvici ne spreminja ničesar, saj so si Celjani z današnjo zmago zagotovili najmanj tretje mesto na lestvici, kar pomeni, da se bodo v polfinalu pomerili z Zagrebom. Prvo mesto je namreč že oddano Vardarju, četrto pa Meškovu iz Bresta.

Celjani bodo naslednjo tekmo odigrali v nedeljo, 18. 3., ko bodo gostovali pri Metalurgu.

Celje Pivovarna Laško – Vojvodina 36:27 (20:17)
Dvorana Zlatorog, gledalcev 600, sodnika: Metalari in Nikolovski (oba Makedonija).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar 1, Vujović 2, Jurečič 6, Malus 4, Razgor 2, Suholežnik 1, Marguč 1 (1), Grošelj 1, Žabič, Slišković 1, Kodrin 1, Anić, Dušebajev 4, Mačkovšek 9, Mlakar 3.

Vojvodina: Jandrić, Jelić, Simović, Čagalj, Ostojić 6, Stojanović 6 (4), Jovanović, Vučković 1, Stevović, Ratković 1, Trifković 5, Stanković 5, Radičević, Bojanić, Grozdanić 2, Radović 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 1 (1), Vojvodina 4 (4); Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Vojvodina 4 minute.