Doslej najvišja zmaga Celjanov v SEHA ligi

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu SEHA Gazprom lige dosegli visoko zmago proti srbskemu tekmecu. Domačo ekipo Pančeva so premagali z 11. zadetki razlike. Končni rezultat je bil 26:37.

Celjani so tekmo 6. kroga SEHA Gazprom lige odigrali vnaprej, saj so tekmo 5. kroga, ki bi jo morali odigrati z Vardarjem, prestavili zaradi obveznosti obeh ekip v ligi prvakov.

Na gostovanju pri novincu v ligi, ekipi Dinama iz Pančeva, so Celjani dosegli doslej najvišjo zmago v ligi SEHA. Pančevo so premagali s kar 11. zadetki razlike in to brez enega izmed nosilcev igre Boruta Mačkovška, ki še ni popolnoma nared po poškodbi komolca.

Celjani so imeli vseskozi niti v svojih rokah. Glavnino dela so opravili že v prvem polčasu. Po nekoliko zadržanih prvih minutah so prvo občutno prednost priigrali v 12. minuti, ko so povedli s 5:2. Nato je prednost le še naraščala in v 27. minuti srečanja znašala že 10 zadetkov. Do konca polčasa so sicer srbski rokometaši uspeli nekoliko znižati zaostanek in na odmor odšli z zaostankom 9. zadetkov. Semafor je kazal 11:20.

V drugem polčasu so Celjani slabo začeli. Po seriji zadetkov Pančeva je bila prednost le še štiri zadetke. Tamše je takoj zahteval minuto odmora, ki je obrodila sadove. Celjani so s serijo 5:0 ponovno postavili stvari na svoje mesto in tekmo suvereno pripeljali do konca. Ob razpoloženih celjskih vratarjih, Panjtarju in Lesjaku, so Celjani na koncu še nadgradili prednost prvega polčasa in zmagali z izidom 26:37. Suverena predstava je bila tudi priložnost za trenerja Branka Tamšeta, da spočije nekatere do sedaj najbolj obremenjene igralce. Celjani v ligi SEHA zasedajo 3 mesto.

Podrobnosti tekme in lestvica:

RK Dinamo Pančevo : RK Celje Pivovarna Laško  26:37 (11:20)

Pančevo, 600 gledalcev, sodnika: Mitrevski, Todorovski (MKD)

RK Dinamo: Petrović 7 obramb, Radovanović 1; Zujović 1, Pilipović 1, Bunjevčević 1, Stojanović 3, Dimitrić Sl 1., Jelić, Mirković 4, Jovanović 5/5, Distol 1, Barudžić 1, Dimitrić St., Slavuljica 3, Banduka 3, Šaponjić 2, trener: Ivan Petković

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 5/7

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 10/1 obramb, Panjtar 10/1 obramb; Vujović 5, Jurečič 7/1, Malus 1, Razgor, Suholežnik 1, Marguč 2, Mitrović 5, Kodrin 4, Makuc, Anić 2, Dujshebaev 3, Mlakar 5, Bećiri, Ocvirk 2; trener Branko Tamše

Izključitve: 10 min; 7-metrovke:1/1