Grofje so imeli proti Krčanom zvezane noge

nkceljeEkipa iz Krškega je v zadnjem času trn v peti celjski, to pa se je pokazalo tudi na tekmi 15. kola. Na celjski zelenici so gostje povedli v 18. minuti, ko je Haljeta v mrežo pospravil odbito žogo od domačega vratarja Rozmana. Celjani so imeli terensko pobudo, a si priložnosti niso ustvarili. Gostje so do drugega zadetka prišli po veliki nerodnosti domačega kapetana Travnerja, ki je padel v kazenskem prostoru in žogo zadržal z roko in sodnik je pokazal na belo točko …

Gostitelji so v drugem polčasu želeli hitro doseči zadetek in preobrniti potek dogodkov, a v tem niso uspeli. Priložnosti so imeli tudi gostje, ki so eno od njih v 78. minuti pretvorili v odločilni zadetek za zmago. Nekaj minut kasneje je Volaš zgrešil enajstmetrovko in Celjani so ostali brez doseženega zadetka.

Celje : Krško 0:3 (0:2)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 500, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Ul (Šentilj) in Kordež (Ljubljana).
* Strelca: 0:1 Haljeta (18.), 0:2 Dangubić (45., 11 m), 0:3 Dangubić (78.).
* Celje: Rozman, Džinić, Travner, Hadžić, Vidmajer (od 62. Požeg Vancaš), Pungaršek (od 76. Lovrečič), Cvijanović, Podlogar, Rahmanović (od 86. Hadžić), Cirjak, Volaš.
* Krško: Zalokar, Pušaver, Krajcer, Vuklišević, Šturm, Mensah (od 87. Kovačič), Jurečić, Dušak, Čeh (od 43. Škrbić), Dangubić, Haljeta (od 70. Baskera).
* Rumeni kartoni: Rahmanović, Volaš, Travner; Vuklišević, Dangubić, Krajcer.
* Rdeč karton: Podlogar (78.).

Igor Jovićević, trener NK Celje: “Čestitam Krškemu za zasluženo zmago, rezultat 3:0 pove vse. Mi v prvem polčasu nismo bili pravi, a smo ostajali v igri do njihovega drugega zadetka. Ta je Krškemu dal zalet za drugi polčas. V drugem delu igre smo poskušali z menjavami priti do znižanja zaostanka, nizali priložnosti, vedeli smo kaj si želimo, a se ni izšlo. Enajstmetrovki, rdeči karton … danes nam ni bilo usojeno.

Moramo biti dostojanstveni v porazu, tako kot v zmagi. Na prejšnji tekmi z Radomljami nismo bili najboljša ekipa in tudi po tekmi s Krškim nismo najslabša ekipa. Iz tega dvoboja se moramo učiti, preveriti kje smo delali napake, da bi bilo v nadaljevanju boljši. Vedeli smo, kako igra Krško in da so zelo hitri v protinapadih. Želeli smo si biti agresivni, vendar tega na igrišču nismo dobro izvedli in nasprotnik je to dobro izkoristil. Lahko bi vso tekmo v svojem kazenskem prostoru čakali na zmago z 1:0, ampak to ni moj stil igre.“

10. Radomlje 15 0 4 11 11:38 -27 4

V soboto, 5. novembra, je na vrsti gostovanje v Mariboru. Tekma se bo začela ob 20.15.