Jeseniški mlin po zaostanku zmlel Celjane

V polfinalnem pokalnem obračunu so celjskim hokejistom nasproti stali državni prvaki z Jesenic.

Domači fantje so začeli odlično in povedli z 1:0, a so Gorenjci ob igralcu več v prvi tretjini uspeli izenačiti.

Za val navdušenja med domačimi pristaši do gostitelji poskrbeli po pol ure igre, saj so v razmiku dobre minute ob igralcu dvakrat zadeli jeseniško mrežo in na semaforju je pisalo 3:1. Gostujoča zasedba je takoj hotela ujeti priključek, kar jim je več kot uspelo, saj so do konca druge tretjine s serijo treh golov povedli s 3:4.

Po pol minute igre v zadnji tretjini so železarji zadeli še enkrat, za previsoko zmago pa so nekaj minut pred koncem še enkrat premagali vratarja Celja, Urbana Avsenika.

HK ECE Celje : HDD SIJ Acroni Jesenice 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

1:0 – Mercina (Nemeček, Kastelic) 8.’
1:1 – Kalan (Magovac, Piispanen) PP1, 13.’
2:1 – Ribič (Zupanc, Ograjenšek T.) PP1, 31.’
3:1 – Kastelic (Ograjenšek T., Klavžar) PP1, 32.’
3:2 – Šturm (Urukalo) 33.’
3:3 – Urukalo (Tomaževič, Seršen) PP1, 36.’
3:4 – Tomaževič (Glavič, Sodja) 40.’