Prvoaprilsko razpoloženi Koprčani prisilili Celjane k polni angažiranosti; mesninarke do 12. zaporedne zmage

Po dveh zmagah proti ekipama iz Škofje Loke in Ribnice, so rokometaši Celja Pivovarne Laško v 3. kolu končnice Lige NLB za prvaka, gostovali v Kopru, ki je v rednem delu državnega prvenstva zasedel prvo mesto in končnico začel z enakim številom točk kot Gorenje in Celjani. Koprčani so bili v duhu 1. aprila pred tekmo toliko navihani, da so celo objavili zmago o njihovi zmagi.

Pivovarji so dvoboj v Bonifiki odprli silovito in že po pičlih 10 minutah igre povedli s 7:1. Državni prvaki so bili vselej za korak pred Koprčani, ki pa so po slabem uvodu vendarle strnili svoje vrste in bili vse bolj enakovredni absolutnim favoritom iz Celja. V 25. minuti so znižali na 10:13 in prisilili Tamšeta, da je zahteval minuto odmora, po delnem izidu 3:0 pa so Celjani znova povišali na +6 (16:10).

Drugi polčas je bil na las podoben prvemu. Celjani so uvodoma prevladovali in v šesti minuti nadaljevanja povišali na 19:12, kar je bilo tudi njihovo najvišje vodstvo na tekmi. A varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića se niso predali, v nadaljevanju tekme so pokazali veliko svojih dobrih vrlin. V 47. minuti so po brezkompromisni predstavi znižali na 21:23, v 56. minuti pa po golu Žige Smolnika na 26:27. Prelomni trenutki dvoboja so vendarle minili v znamenju celjskih rokometašev, po pomembni obrambi Ivana Gajića sta Luka Žvižej in Blaž Janc slabi dve minuti pred koncem povišala na 29:26, lepa zaloga pa jim je zagotovila tudi mirno in nestresno končnico.

RD Koper 2013 : RK Celje Pivovarna Laško 27:31 (12:17)

Dvorana Bonifika, 1500 gledalcev, sodnika: Teršek, Knez

RD Koper: Vončina 1 obramba, Vran 7 obramb; Dolenc, Grzentič 2, Vlah 8, Krečič 1, Matijaševič 4, Gašperšič 2, Moljk 1, Gorela 1, Zugan, Rapotec 1, Smolnik 2/2, Sokolič 3, Planinc 1, Bratkovič 1, trener: Zoran Jovičič

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 8 obramb, Gajić 4 obrambe, 1 zadetek; Malus 1, Babarskas 1, Janc 4, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko, Zarabec 3, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar 7, Žvižej 7/4, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

6 MRK KRKA 3 0 0 3 74 100 -26 28

V soboto, 8. aprila, bo ob 19.00 v Zlatorogu začetek tekme s Krko.

§ §

Rokometašice Celja Celjskih mesnin so na tekmi 19. kola 1. državne rokometne lige za ženske visoko premagale rokometašice iz Velenja, vse pa je bilo odločeno že v prvem polčasu.

CELJE CELJSKE MESNINE : VELENJE 29:20 (17:7)