Košarkarice vse opravile v prvem polčasu; fantje s prekratko klopjo

Celjske košarkarice so na gostovanju pri Ježici odločilno delo opravile v prvem polčasu, ki so ga dobile za 34 točk.

Varovanke Damirja Grgića so ekipo s sredine lestvice prve ženske košarkarske lige pustile brez možnosti upanja na uspeh že od samega začetka. V drugem polčasu veliko priložnosti dobile manj izkušene igralke.

JEŽICA : ATHLETE CELJE 67:88 (9:30, 15:28, 22:13, 21:17)
Krošelj 17 (6 prid. žog), Slonjšak (8 skokov) in Evans po 13, …

Bojan Hladnik, trener Ježice: “Čestitke Celjankam za zasluženo zmago. V prvem polčasu so igrale na polno in prišle do velike prednosti. V drugem polčasu je gostujoči trener namenil minute mlajšim igralkam, kar smo izkoristili in znižali razliko ter prikazali boljšo igro. Upam, da bomo iz te tekme potegnili kaj pozitivnega.”

Damir Grgič, trener Athlete Celja: “Čestitam svoji ekipi za zmago in nasprotni za fer borbo.”

9. Domžale 0/13 13

Celjanke bodo v sredo, 25. januarja, v okviru lige WABA gostile sarajevsko ženstvo, tekma pa se bo začela ob 18.00.

§ §

Oslabljeni celjski košarkarji so v tekmi 12. kola 2. slovenske košarkarske lige gostovali v Grosupljem, kjer bi z zmago prišli celo do tretjega mesta na lestvici.

Gostitelji so bolje začel in v prvi četrtini dvakrat vodili za devet točk. Celjani so se na začetku druge četrtine približali na dve točki, a je sledil mrk in konec 16. minute je razlika znašala prav toliko točk v korist dolenjske zasedbe.

Sredi tretje četrtine so domači vodili za 19, gostje pa so se potem vendarle predstavili v boljši luči in ob koncu 30. minute zaostajali za osem.

V 33. minuti je bila razlika le še tri točke, potem pa je domačim uspela serija 11:0. Pol minute pred koncem je gostujoča zasedba prišla 78:73, a kaj več iz tekme niso uspeli izvleči.

GROSUPLJE : CELJE 80:73 (22:18, 27:16, 16:23, 15:16)
Pergar 20, Koštomaj 18 (6 podaj), Milovac 14, …

KONJICE : LJUBLJANA 88:75
ELEKTRA ŠOŠTANJ : ILIRIJA 62:78
MESARIJA PRUNK SEŽANA : PARKLJI 55:63
KOLPA ČRNOMELJ : ECE TRIGLAV 49:86
AKK BRANIK MARIBOR : PLAMA PUR 80:74 *po podaljšku