Mlade Francozinje postale evropske prvakinje

V Celju se je zaključilo rokometno evropsko prvenstvo za dekleta do 19 let. Prvakinje so postale Francozinje, ki so v finalu odpravile Rusijo. Tretje mesto so osvojile Danke. Slovenke so osvojile 12. mesto.

Z današnjim finalom med Francijo in Rusijo se je zaključilo evropsko prvenstvo za dekleta do 19 let, ki je potekalo v Celju. Tekmovalke so se med 27.7. in 6.8.2017 merile na dveh prizoriščih in sicer v dvoranah Golovec in Zlatorog.

V finalu je Francija Rusijo premagala s petimi goli razlike (31:26). Že ob polčasu so imele Francozinje 3 gole prednosti. Za najboljši igralki tekme sta bili izbrani, pri Francozinjah Meline Nocandy in pri Rusinjah Elena Mikhaylichenko.

Tekma za tretje mesto je bila bolj izenačena. Na koncu pa so slavile Danke, ki so Madžarke premagale za dva gola (28:26). Ob polčasu je bila razlika samo en gol v prid kasnejših zmagovalk Dank. Za najboljši igralki tekme sta bili izbrani, pri Madžarkah Noemi Hafra in pri Dankah Louise Hansegaard Ellebaek.

Slovenska dekleta so na prvenstvu osvojila 12. mesto, potem ko so v tekmi za 11. mesto zgolj za en gol izgubile proti Špankam (28:29).

Najkoristnejša igralka prvenstva je postala Kristina Joergensen (Danska). Najboljšo postavo prvenstva si oglejte tukaj.

FINALE: FRANCIJA : RUSIJA 31:26 (18:15)

TEKMA ZA 3. MESTO: MADŽARSKA : DANSKA 26:28 (13:14)

TEKMA ZA 11. MESTO: SLOVENIJA – ŠPANIJA 28:29 (15:18)

Podrobneje o poteku tekem na uradni spletni strani prvenstva.

*foto: euro2017slo.com