Nogomet: Celjani tudi v 9. krogu prvenstva brez zmage

NK-CeljeCeljski nogometaši so v soboto, 12. septembra na gostovanju v Velenju odigrali 9. krog Prve lige Telekom Slovenije. Srečanje so visoko izgubili, nasprotniki so bili boljši z rezultatom 4:0. V 10. krogu bodo Celjani na domači Areni Petrol gostili NK Krško. Tekma bo 18. septembra ob 18:00.

Srečanje so bolje pričeli domači nogometaši, vendar so se rumeno-modri kmalu zbrali in vzpostavili ravnotežje z nasprotniki. Kljub priložnostim na obeh straneh so najprej zadeli domačini ter na odmor odšli z minimalno prednostjo. V 66. minuti drugega polčasa so nato Velenjčani zadeli še drugič ter deset minut kasneje še tretjič. Upanja Celjanov na vsaj neodločen rezultat je bilo seveda konec. Končni rezultat je malo pred koncem tekme postavil Kocič in domačinom prinesel zmago z visokim rezultatom 4:0.

Rezultat

NK RUDAR – NK CELJE 4:0 (1:0)

Strelci

RUDAR:  1:0 Knezović (44.), 2:0 S. Babić (68./11 m), 3:0 Krcić (76.), 4:0 Kocić (89.)