Nov rokometni naslov oddaljen le še točko

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes odigrali predzadnjo domačo tekmo, sicer pa je šlo za tekmo 8. kola končnice za prvaka od 10. Z zmago proti Koprčanom so se pivovarji povsem približali novi lovoriki, po drugi strani pa so Velenjčani pokleknili na Gorenjskem.

V tekmi s tretjeuvrščeno ekipo so si Celjani hitro nabrali tri gole prednosti, a gostom v prvem delu niso uspeli ubežati za več. Po 14:11 so gostje izenačili na 14, na polčas pa so šli gostitelji z dvema goloma prednosti.

Po 22:20 v 39. minuti so Celjani v nekaj minutah pobegnili na 29:23, kar je bila prednost, ki je Primorci niso uspeli več ogroziti.

RK Celje Pivovarna Laško : RD Koper 2013 37:32 (17:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 6 obramb, Gajić 4 obrambe; Malus, Babarskas, Janc 8, Razgor 3, Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj, Serdinšek Ekart, Zarabec 4, Kodrin 3, Mačkovšek 5, Mlakar 5, Žvižej 3, Bećiri 4; trener: Branko Tamše

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: /

RD Koper: Vončina 17 obramb, Vran; Dolenc, Grzentič 3, Vlah 4, Gorela 8, Krečič 2, Matijaševič 1, Gašperšič 1, Moljk 3, Rapotec 3, Smolnik 3, Sokolič 2/2, Planinc 2, Bratkovič, trener: Zoran Jovičič

6 MRK KRKA 7 0 1 6 184 226 -42 29
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

V okviru predzadnjega kola skupine za prvaka po celjska ekipa v nedeljo, 28. maja, gostovala v Novem mestu, za naslov prvakov pa je dovolj že neodločen izid.

*foto: RKCPL