Odličen začetek Slovenije na EP v Celju

ep-celje-mladiSlovenska moška mladinska reprezentanca je evropsko prvenstvo v Celju začela odlično.

S 27:19 je premagala Norveško in se lahko mirno pripravlja na drugo tekmo proti Izraelu (jutri ob 19.00).

Začetek tekme je bil izjemno izenačen, obe ekipi je odlikovala odlična obramba, Slovencem pa v napadu nikakor ni steklo. Norvežani so ob polovici prvega polčasa vodili z golom prednosti (4:3), kmalu zatem pa so slovenski rokometaši uspeli izenačiti in nato so prvič na tekmi tudi povedli (6:5). Nadaljevanje je potekalo povsem po notah gostiteljev, ki so prišli do najvišje prednosti prvega polčasa (11:7), ki so jo Norvežani do konca stopili na 9:11.

Po odmoru je slovenska reprezentanca začela odlično in po desetih minutah znova prišla do občutnejše prednosti (16:10). Izbranci Saše Prapotnika so še naprej v igrali odlično v obrambi, izkazal se je tudi vratar Gašper Dobaj, ki je zbral devet obramb in gledalci v polnem Golovcu so bili lahko s prikazanim zelo zadovoljni. Deset minut pred koncem so Slovenci prednost še povečali (22:14) in vprašanj o zmagovalcu ni bilo več.

Modro-beli bodo naslednjo tekmo odigrali v petek ob 19.00 proti Izraelu, ki je na prvi tekmi z 28:35 izgubil proti Srbiji.

MLADINCI, EVROPSKO PRVENSTVO – PRVI DEL, SKUPINA B (DVORANA GOLOVEC)