Odločitev padla povsem na koncu

Celjske rokometašice so v zelo pomembni tekmi za tretje mesto končnice za prvakinje gostovale v Stopičah pri Novem mestu, kjer so z zvokom sirene prišle do zmage.

Celjanke je na Dolenjskem vodil Robert Šafarič, saj je na prejšnji tekmi z Zagorjem Sebastjan Oblak napadel nasprotnega trenerja in bil kaznovan. Gostje so začele razploženo in si takoj nabrale nekaj golov prednosti. Najvišja je bila v 18. minuti, ko je bilo 4:9, ob polčasu pa so Celjanke vodile za štiri.

V drugem polčasu so krkašice vztrajno nižale zaostanek in v 51. minuti izenačile na 15. Po izenačenju na 18 je kazalo, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, potem pa je Sanja Vrček ob izteku igralnega časa poskrbela za neizmerno veselje v celjskem taboru.

4 ŽRK KRKA 2 0 0 2 40 57 -17 23

V soboto, 21. aprila, je na sporedu domača tekma s Krimom, ki si je že zagotovil naslov prvakinj.