Pivovarji nepričakovano sami na vrhu lestvice

V šestem od desetih kol končnice za prvaka so v Zlatorogu bolje začeli Gorenjci, ki so povedli z 2:3, a tudi po vodstvu Celjanov dolgo parirali gostiteljem. Tako je bilo v 21. minuti 12:10, ob koncu prvega polčasa pa so domači razliko povišali na pet golov.

Gostje so se v drugem polčasu najprej približali na tri gole, potem pa so celjski igralci s serijo štirih golov prednost povišali na najvišjih vsega večera – sedem. Škofjeločani so se serijo štirih golov na koncu približali na 25:22, zadnje tri zadetke pa so vpisali Celjani.

Zaradi zmage Ribničanov nad Velenjčani so sedaj varovanci Branka Tamšeta sami na vrhu lestvice.

RK Celje Pivovarna Laško : RD Urbanscape Loka 28:22 (18:13)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 18/1 obramb, Gajić; Malus 3, Babarskas, Janc 9, Razgor 1, Suholežnik, Marguč 4/1, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin 2/1, Mačkovšek 1, Mlakar 1, Žvižej 2, Bećiri 2; trener: Branko Tamše

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 2/2

RD Urbanscape Loka: Juričan 1 obramba, Panjtar 5 obramb; Vrbinc 3, Šibanc, Gartner 3/1, Jesenko M., Kavčič 7, Štremfelj, Cingesar 5, Bradeško 3, Pipp, Bergant, Jesenko A., Plestenjak, Maček, Jamnik 1/1, trener: Siniša Markota

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 2/3