Po slabem začetku prava kanonada Celjanov

Celjski nogometaši so v 25. kolu prvoligaškega tekmovanja gostili “ptičke brez gnezda”, Nogometni klub Ankaran Hrvatini, ki je po prvem polčasu domačim pristašem povročal kar precej skrbi.

Gostje so namreč v 10. minuti povedli, to pa je bil tudi edini gol v prvem polčasu.

V drugem polčasu je moralo miniti četrt ure, da so Celjani, ki so v tisem trenutku igrali z dvema igralcema več, prišli do izenačenja, ko je zadel Luka Žinko. V 73. minuti so gostitelji povedli z 2:1, v 77. minuti pa je bil odpor gostov, ki so zatresli lastno mrežo dokončno zlomljen. V 80. minuti so ostali še brez tretjega igralca, kar so “grofje” izkoristili in v zaključku srečanja dosegli še štiri gole.

Celje : Ankaran Hrvatini 7:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Vodeb (10.), 1:1 Žinko (60.), 2:1 Požeg Vancaš (73.), 3:1 Suljić (77./avtogol), 4:1 Pungaršek (84.), 5:1 Pungaršek (86.), 6:1 Džinić (89.), 7:1 Predragović (90.).